Deprem ve Afet Prefabrik Konutları

Deprem ve Afet Prefabrik Konutları

Deprem olabilirliğinin ve korkusunun prefabrik yapı ve konutları cazip hale getirdiğini belirten Narin Yapı Prefabrik yöneticileri, önümüzdeki yıllarda prefabrik bina ve yapıların daha fazla gündeme geleceğini, bu safhada bilinçli firmaların bulunmasının, ülkemize ciddi tesislerin gelmesine imkan sağlayacağını belirtiyorlar. 90 yılların sonunda ve özellikle Marmara Depreminden sonra sektör genişleme ve gelişme trendine girmiştir. 1999 Yılında Marmara Depremi ile prefabrik kelimesi bir anlamda tekrar tanımlanmıştır, “deprem sonrası acil barınma ihtiyacını karşılayacak hızlı imal edilecek ve hızlı kurulacak, moduler ve aynı zamanda deprem tehdidi karşısında üst düzey güven veren bir evdeprem-prefabrik ancak prefabrik sistemi ile mümkündür.

Prefabrik yapılar, kuruldukları bölgenin deprem kuşağı analizlerinden sonra, projeleri çizilerek üretildikleri için, diğer yapılara göre çok daha dayanıklıdırlar. Prefabrik deprem konutları ve çelik konstrüksiyon yapıya sahip olduklarından yıkılmazlar ve çöküntülere neden olmazlar. Bu da insan kaybını sıfıra indirir. Öncelikle insanların canına Verdiğimiz önem ile adımızı duyurmaya çalışmamızdaki amaç, Narin Yapı  deprem konutları vizyon ve misyonunu elinden bırakmamasıdır. Ayrıca maddi hasarlarında önlenmesi sağlanan depreme dayanıklı konut lar prefabrik binalarla, huzurlu ve güvenli bir ortamda bulunmus olursunuz.

Depremin hemen ardından ortaya çıkan bu ihtiyaç ve sektörün bu ihtiyacı çok hızlı bir biçimde karşılaması “prefabrik hazır ev” kavramının Türkiye’de geniş kitleler arasında yaygınlaşmasını sağlamıştır Türkiye’de özellikle 17 Ağustos Marmara Depremi sonrası hızla gelişen prefabrik konut sektörü, betonarme konutlara göre üretim maliyeti ve teslim süresi bakımından taşıdığı avantajlarla, özellikle orta ve alt gelir seviyesindeki vatandaşlar için önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Prefabrik konut üreticileri, tek katlı ya da dubleks ve tripleks villa tipi evleri, müşterilerin istediği büyüklük ve özelliklerde üreterek 1-1.5 ay gibi kısa sürede, benzer nitelikteki betonarme yapılara göre çok daha ucuz fiyatlarda kullanıcılarına teslim edebiliyor. 1. deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir. Yapı elamanları birbirlerine vida ve cıvatalarla bağlı olduğundan deprem anında binanın esnemesiyle yıkılması önlenmiş olur.

DEPREM  VE AFET İÇİN ÖZEL PREFABRİK KONUTUN ÖZELLİKLERİ

  1. 3×8 = 24 m2 Kullanım Alanı
  2. 2 oda (Yatak Odası+Yaşam Odası) + WC-Duş
  3. Isı ve Ses İzolasyonu
  4. PVC Pencereler
  5. Kolay montaj, demontaj ve depolama imkanı
  6. Günde 50 adet imalat kapasitesi

Deprem Prefabirklerinin Kurlulmu Basit midir?
Deprem prefabrikleri 2 kişi ile yaklaşık 1 saatte kurulabilmektedir.

Deprem prefabirkleri depolanabilir mi?
Evet deprem prefabrikleri kolayca demonte edilip, depolanabilir, ihtiyaç duyulduğunda tekrar kurulabilir.

Deprem prefabriklerine nasıl sahip olabiliriz?
Deprem prefabrikleri sipariş vermenizi takiben imalatı yapılıp 1 hafta içinde tarafınıza teslim edilir.